My local bee supply store sells it for 59 cents Oz, mann lake is almost $30 LB. That is quite a spread, just curious as to what everybody gets for it.
THIRTY BUX A POUND :shock: DANGGGGG!!!!!!!!!!
I don't sell my wax, but at $30.00 per lb i could be persuaded i guess.
I've bought some for $2.50/lb. and $3.50/lb. from two different beeks. It wasn't clean though. All I had to do was heat it up to 190 degrees and pour it through a paper towel. Came out good and clean then.
Mark